TR | EN
Bursalı Tekstil - Tasarım

TÜRKİYE’NİN TEKSTİL SEKTÖRÜNDEKİ İLK VE TEK AR-GE & TASARIM MERKEZİ

Üretimde katma değere ve yenilikçi yaklaşımlara odaklanan Bursalı Tekstil, yaptığı çalışmalarla sektöre rol model olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı Tekstil, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla, Türkiye’nin tekstil sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge & Tasarım Merkezi unvanına sahip şirket oldu.

İnovasyona büyük önem veren Bursalı Tekstil, üretimde verimliliği ve katma değeri arttıran hamleleriyle, sektörün geleceğine ışık tutuyor.

Sürekli iyileştirme anlayışıyla daima gelecek odaklı adımlar atan Bursalı Tekstil’in, yaklaşık 300 metrekare fiziki alana sahip Tasarım Merkezi’nde 19 tasarımcı yeni projeleri hayata geçiriyor. Bursalı Tekstil Tasarım Merkezi’nin 350 tasarım tescili bulunurken, 10 adet tamamlanan, 10 adet de devam etmekte olan toplam 20 tasarım projesi bulunuyor.

Bursalı Tekstil, bu alandaki yatırım ve büyüme çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürürken, bu noktada ülkemize ve sektöre en yüksek düzeyde katma değer sağlamayı hedefliyor.

Kurulduğu günden bu yana, inovasyon odaklı çalışmalarla, yenilikçi teknolojiler geliştiren Bursalı Tekstil, 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla Türkiye’nin havlu alanındaki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi unvanını da elde etmişti. Şirketimiz mükemmeliyetçi anlayış doğrultusunda gelişmeye devam ediyor.

Copyright 2020, Bursalı. Tüm Hakları Saklıdır