TR | EN
Bursalı Tekstil - Üretim

1980 yılında dört adet dokuma tezgâhı ve altı personel ile Bursa'dan yola çıkan Bursalı Tekstil, bugün 50.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 10.000 ton pamuk ipliği ithalatı ve üretimi ile birlikte, 5.400 ton havlu üretim kapasitesine sahiptir.

Bursalı Tekstil üretim tesislerinde; ham pamuktan pamuk ipliğine, iplikten dokumaya, boyahane ve konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılmaktadır.

Ham pamuğun seçiminden başlayan kalite süreci, üretimin her aşamasında proses kontrolü ve nihai üründeki kalite kontrolü ile sonuçlanmaktadır. Bursalı Tekstil markasına sahip tüm havlu ve bornozlarda, Bursalı Tekstil tarafından kiralanan tesislerde üretilen iplik kullanılmaktadır. Üretim fazlası olan ipliklerin, Türkiye’deki hemen hemen bütün tekstil üreticilerine ham ya da kendi boya tesislerinde boyanmış bir şekilde ticareti yapılarak, satışların arttırılması hedeflenmektedir.

Bursalı Tekstil, tamamen modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve mevcut kalitesiyle, havlu ve bornoz üretiminde şirket vizyonunu bütünleştirip, teknolojideki gelişmelere paralel, yıllık periyotlarla geleceğe yatırım yapmaktadır.

Bursalı Tekstil, kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde, dünyanın en kaliteli havlu ve bornoz üreten firmalarından biri haline gelerek, markasını ve kalite imajını tüm sektöre kabul ettirmiştir.

Bursalı Tekstil; ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan ve Dubai başta olmak üzere, 50'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği dış satım sonucu, ülkemize önemli ölçüde döviz kazandırmaktadır.

Copyright 2020, Bursalı. Tüm Hakları Saklıdır