TR | EN
Bursalı Grubu’ndan Dev Yatırım Hamlesi!

Bursa, 14.07.2015 – 1955 yılında Süleyman Bursalı tarafından manifatura mağazasıyla temelleri atılan ve gerçekleştirilen başarılı çalışmalarla beraber; Tekstilde başta havlu üretiminden dış ticarete, dış ticaretten turizme, gayrimenkul geliştirme ve inşaattan, madenciliğe kadar farklı iş kollarında faaliyet gösteren Bursalı Grubu, küresel ölçekte büyüme hedefi doğrultusunda, şirketin geleceğini yakından ilgilendiren çok kritik bir adım daha attı.

Sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Bursalı Grubu, halen Bursa’da Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan mevcut tesislerine ek bina ve yeni makine yatırımları için bütçesinden 18 Milyon TL’lik bir pay ayırmaya hazırlanırken, gerçekleştireceği yeni hamleyle birlikte, Ar-Ge çalışmalarına da büyük oranda öncelik vermeyi planlıyor.

Tüm faaliyet alanlarında, 1.000’i aşkın kişiyi istihdam eden Bursalı Grubu, yeni yatırım planlamasıyla beraber, istihdama olan katkısını da ciddi oranda arttırmayı hedeflerken, üretim kapasitesinde yaşanacak artışla birlikte de hem Bursa’ya, hem de ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaya hazırlanıyor.

"Önemli Kazanımlar Ortaya Çıkaracağına İnanıyorum"

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiye olan entegrasyonu, yeni yatırım hamleleri ve süreç yönetimleriyle tüm çalışma alanlarında hızlıca sağlayan Bursalı Grubu, 18 Milyon TL’lik yatırım kararında önemli bir payı da Ar-Ge çalışmalarına ayırarak, bu alana yönelik verdiği önemi, yeniden gözler önüne serdi.

Bursalı’nın faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, gerek üretim kalitesi, gerekse de vizyonu ve felsefesiyle her zaman belirleyici konumda olduğunu belirten Bursalı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Bursalı, yeni yatırım kararının önemli kazanımlar ortaya çıkaracağına dair inancının tam olduğunu söyledi.

"Geleceğe Yönelik Yatırımlarımız Devam Edecek"

Bursalı; ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan ve Dubai başta olmak üzere, 50'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla ülkemize önemli oranda katma değer sağladıklarını ifade eden Bursalı, dünya genelinde başlattıkları büyüme hedefleri doğrultusunda, yapmış oldukları yeni yatırımları çok önemsediklerini kaydederek, süreçlerin tamamlanmasıyla birlikte, kısa sürede hem iç hem de dış pazarda ses getirecek sonuçlar alacaklarını ifade etti.

Bursalı; “Bizler faaliyet gösterdiğimiz her alanda fark yaratmaya odaklanıyoruz. Onun için uzun vadeli planlar yapıyoruz. Yaptığımız AR – GE çalışmaları, dünyada da ilgiyle takip ediliyor. Amerika pazarında ürünlerimiz teknik üstünlükleri sayesinde çok ilgi görüyor ve kabul ediliyor. Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda yakaladığı başarılar ile doğru orantılı olarak, bizler de dünyada öncü olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu


Copyright 2022, Bursalı A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.   /  Kişisel Verilerin Korunması