TR | EN
Bursalı’dan örnek çevre duyarlılığı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, insan ve çevre odaklı anlayışı çerçevesinde projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Firma, Güneş Enerji Santrali (GES) kurarak çevreye verdiği önemi bir kez daha vurgulamış oldu.

Kuruldukları günden bu yana sürekli gelişim ve yenilikçi anlayış çerçevesinde yol almaya özen gösterdiklerine dikkat çeken Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, “Fabrika çatımıza 1425,60 kWp gücündeki Güneş Enerji Santrali kurulumunu tamamladık. Güneş Enerji Santralimiz ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakma hedefine bir adım daha atmış olduk” dedi.

Kaynakların etkin kullanımının dünya için oldukça önemli olduğunun altını çizen Alper Bursalı, çevreyi koruyacak projeleri hayata geçirmeye özen gösterdiklerini kaydetti.

Çevrenin korunmasına katkıda bulunacağız

Çevre dostu teknolojilerin yaygınlaşması gerektiğine dikkat çeken Bursalı, “Enerjiyi temiz ve yenilenebilir kaynaklardan elde etmek, içinde yaşadığımız dünyamızın geleceği açısından büyük önem taşıyor. Gelecek nesillerin enerji ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı en aza indirgeyebilmek için sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyor. Bu bilinçle, firma olarak gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakma hedefimiz kapsamında Güneş Enerji Santralimizi hayata geçirmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Geleceğe yatırım

Diğer yandan, son dönemde artan enerji ihtiyacı ve elektrik fiyatlarına gelen zamların da maliyetlerin artmasına neden olduğunu dile getiren Bursalı, güneş enerjisi sayesinde enerji tüketimine ayrılan maliyeti azaltacaklarını söyledi.

Bursalı, “Hem geleceğe yatırım hem de ekonomik anlamda tasarruf etmek için güneş enerjisinin gücünden yararlanıyoruz. Çevre sorunlarını önleyici ve çevreyi koruyucu yaklaşımları desteklemeyi sürdüreceğiz. Ayrıca çevre dostu teknolojilerin gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlayacak projelerin içerisinde yer almaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha çevreci, daha temiz enerji üreterek, çevrenin korunmasına katkıda bulunacağız” dedi.

UN Global Compact

Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu


Copyright 2024, Bursalı A.Ş. All Rights Reserved  /  Legal Informations