TR | EN
Bursalı Ar-Ge Merkezi’ne EUREKA desteği

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Ar-Ge Merkezi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, büyük yatırım yaptığı Ar-Ge Merkezinin, “Bakteri Varlığında Renk Değiştirebilen Tekstil Yüzeylerinin Geliştirilmesi” isimli proje önerisi ile EUREKA Ar-Ge destek programında desteklenmeye hak kazandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik projelerin desteklendiği uluslararası EUREKA Ar-Ge destek programında destek aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Bursalı yürütücülüğünde proje gerçekleştirileceğini ve İsveç Borås Üniversitesi’nin proje ortaklarından olacağını belirten Bursalı, “Bilindiği gibi son yıllarda koronavirüs, influenza, hepatit, salmonella, maymun çiçeği başta olmak üzere birçok salgın hastalık insanların hayatlarını olumsuz etkiliyor. Özellikle COVID-19 pandemisinin küresel bir sorun olarak ortaya çıkmasıyla salgın hastalıklardan korumak için maske, eldiven ve önlük gibi koruyucu tekstil ürünlerinde talep patlamaları yaşandı. Hastalıklarla mücadelede en kritik adımlardan biri, hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek için mikropların üremelerini hızlı bir şekilde gözlemlemek. Projemiz de tekstil, kimya ve tıp alanlarını kapsayacak şekilde çok disiplinli katılımla başta medikal alanda kullanılmak üzere biyosensör özellikli tekstil yüzeyleri üretmeye yönelik bir araştırma projesi” dedi.

Üretimde verimliliğe ve katma değere odaklandık

Türkiye’nin tekstil sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge & Tasarım Merkezi unvanına sahip olduklarını dile getiren Bursalı, şirket olarak, üretimde verimliliğe ve katma değere odaklandıklarını söyledi. Bursalı, insan ve çevre önceliğiyle geliştirdikleri ürünlerle, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara faydalı ürünler sunma gayretinde olduklarını belirterek, “Ar-Ge Merkezimizde, mevcut bilgi birikimi ve üretim deneyimini yetkin insan gücü ile birleştirilerek, her türlü üretim, test, tasarım, analiz ve strateji yüksek standartlarda gerçekleştiriliyor. Fark yaratan çalışmalarımızla sektöre öncülük etmeye ve başarılı çalışmalarımızla örnek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

UN Global Compact

Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu


Copyright 2024, Bursalı A.Ş. All Rights Reserved  /  Legal Informations