TR | EN
Press Room
Bursalı, tasarım tescilinde Türkiye’nin zirvesinde

• Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Turkishtime tarafından hazırlanan ‘Ar-Ge 250 Araştırması’nda Türkiye’nin en çok tasarım tescil ettiren firması oldu.
Bursalı uluslararası alanda 7 altın ödül birden alarak bir ilke imza attı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, yenilikçi ve katma değerli çalışmalarının karşılığında dünya çapında yepyeni başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor. Sektörde başarılı çalışmalarıyla fark yaratan firma, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen ve çeşitli kategorilerde en başarılı kurumların ödüllendirildiği uluslararası 3 farklı ödül programında, başvurduğu tüm kategorilerde altın ödül alarak görülmemiş bir başarıya imza attı.
Bursalı Ar-Ge Merkezi’ne EUREKA desteği

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Ar-Ge ve inovasyona dayalı yenilikçi çalışmalarının karşılığını almaya devam ediyor. Bursalı Ar-Ge Merkezinin “Bakteri Varlığında Renk Değiştirebilen Tekstil Yüzeylerinin Geliştirilmesi” isimli proje önerisi; pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik projelerin desteklendiği uluslararası EUREKA Ar-Ge destek programında desteklenmeye hak kazandı.
Bursalı’ya Amerikan İş Ödülleri’nde 3 altın ödül

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen ve çeşitli kategorilerde en başarılı kurumların ödüllendirildiği Amerikan İş Ödülleri’nde üstün bir başarı sergiledi. Firma, 2023 yılı ödül programında başvurduğu 3 kategoride 3 altın ödüle layık görüldü ve bu başarısıyla ‘Yılın Şirketi – Giyim, Güzellik ve Moda’ kategorisinde 3 yıl üst üste altın ödül kazanmış oldu.
Bursalı’dan Türkmenistan’a dev makine hamlesi

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, küresel büyüme yolculuğuna hızla devam ediyor. Türkmenistan’da yabancı ortaklı ilk havlu üretim tesisini kurarak bir ilke imza atan Bursalı ülkeye 200 tır makine ekipmanı gönderdi.
Türkmenistan’da yabancı ortaklı ilk özel havlu üretim tesisi Bursalı’dan

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, küresel büyüme yolculuğuna devam ediyor. Türkmenistan’da yabancı ortaklı ilk havlu üretim tesisini kurarak bir ilke imza atan firma, yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlamayı planlıyor. Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, Türkmenistan’da 100.000 metrekarelik kapalı alanda yeni üretim modelleri geliştireceklerini belirterek, “Fabrikamızda 2023’ün ilk çeyreğinde iplik üretim ve büküm tesisi ile kumaş ve iplik boyahane faaliyete başlayacak ve ikinci fazda, havlu dokuma tesisi ile konfeksiyon tesisi de faaliyete alınacak” dedi.
Bursalı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Bursalı’ya büyük jest

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Bursalı’ya memleketi Amasya’dan güzel bir jest geldi. Eğitimden sağlığa kadar farklı alanlarda birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Fuat Bursalı’nın adı, Amasya’da bulunan Yeşilırmak ve Yemişen mahallesini ayıran ve ticari sahadaki en uzun ve geniş caddelerinden biri olan Hükümet Caddesi’ne verildi
Bursalı’dan örnek çevre duyarlılığı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çalışmalarına devam ediyor. Firma, çevre ve insan odaklı yaklaşımı doğrultusunda; Güneş Enerji Santrali (GES) kurarak örnek bir çalışmaya imza attı.
Bursalı’dan yurt dışına yatırım atağı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, dünya ticaretinde yaşanan zorluklara rağmen küresel hedefleri doğrultusunda hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Firma, küreseldeki operasyonel faaliyetlerini daha verimli hale getirme, sürdürülebilir kârlılık ve optimum maliyet odağıyla çalışmalarını sürdürdüğü Türkmenistan’daki yatırımını büyütme kararı aldı.
Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı’ya 5 ödül birden

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, uluslararası platformlarda elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. Firma, ‘Bursalı’ ve ‘Nuacotton’ markaları ile dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olan ve iş dünyasının oskarları olarak bilinen International Business Awards (IBA) ödül programında toplam 5 ödüle layık görüldü.
Bursalı, Amerikan İş Ödülleri’nde bir ilke imza attı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen Amerikan İş Ödülleri’nde “Tüketici Ürünleri - Ev Ürünleri” kategorisinde altın ödül alarak, aynı kategoride 3 yıl üst üste ödül alan ilk Türk firması oldu. Firma, 2022 yılı ödül programında Bursalı ve Nuacotton markaları ile toplam 4 ödüle birden layık görüldü.
Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı’ya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ödül

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, başarılı çalışmalarını taçlandırmaya devam ediyor. Firma, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen ‘2021 Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması'nda ödül almaya hak kazandı.
Bursalı, tasarım tescilinde Türkiye’nin zirvesinde

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, başarı zincirine her geçen gün yeni halkalar eklemeye devam ediyor.
Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı’ya 6 uluslararası ödül

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, gün geçtikçe başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Başarı zincirine her geçen gün yenilerini ekleyen firma, "İş Dünyasının Oscar'ı" olarak kabul edilen International Business Awards’ta (Uluslararası İş Ödülleri) 6 ödül birden almanın gururunu yaşıyor.
Bursalı’ya American Business Awards’dan ödül

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, yenilikçi çalışmalarının karşılığını almaya devam ediyor.
Bursalı’dan dijital dönüşüm atağı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, sektöründe değişimin ve dönüşümün öncüsü olarak başarılı çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Yeniliklerin takipçisi olan firma, dijitalleşme çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürüyor.
7. Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi’nin şampiyonu Bursalı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, sektörde yeniliklerin öncüsü olma vizyonuyla ortaya koyduğu inovatif çalışmalarla, pek çok alanda elde ettiği ödül koleksiyonuna yenilerini katmaya devam ediyor.
Bursalı’ya uluslararası alanda 9 ödül birden

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, yenilikçi ve katma değerli çalışmalarının karşılığında dünya çapında yepyeni bir başarı hikayesi daha yazdı.
Bursalı’ya dünyanın en saygın iş ödüllerinde 2 ödül

ürkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Ar-Ge ve tasarıma dayalı yenilikçi çalışmaları ile gurur verici işlere imza atmaya devam ediyor.
Bursalı’dan kadın çalışanlarına meme kanseri söyleşisi

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı olan Bursalı, çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak, farkındalıklarını artırmak adına gerçekleştirdiği söyleşilere yeni bir halka daha ekledi.
Bursalı’ya Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi’nde ödül

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı olan Bursalı, Ar-Ge odaklı yenilikçi çalışmalarını somut sonuçlarla süslemeye devam ediyor.
Bursalı, Türkiye’nin AR-GE şampiyonları arasında

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, AR-GE ve inovasyon öncelikli yenilikçi çalışmalarının meyvelerini almaya devam ediyor.
Bursalı’dan örnek çevre duyarlılığı

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, sektörel düzeyde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların yanı sıra, sosyal sorumluluk anlamında da örnek işlere imza atmaya devam ediyor.
İTÜ Fashion Show 2019’da ‘Bursalı’ Rüzgârı

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı, dünyanın dört bir yanındaki müşterileri için özel tasarımlı ürünler geliştirmeye devam ederken, moda dünyasında da adından başarıyla söz ettiriyor.
Bursalı Tekstil, Türkiye’nin en inovatif şirketleri listesine adını yazdırdı

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı Tekstil, yenilikçi çalışmalarının karşılığında başarı zincirine yeni halkalar eklemeye devam ediyor.
Bursalı Tekstil’den üniversite-sanayi iş birliğine örnek hamle

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı Tekstil, sanayi-üniversite iş birliğinin geliştirilmesi ve bu alanda ülkemizde öncü olma hedefi doğrultusunda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
Bursalı Tekstil yeni nesil ürünleriyle Evteks Fuarı’nda ses getirdi

Türkiye’nin en büyük havlu ve bornoz ihracatçısı olan Bursalı Tekstil, sektörün tek çatı altında bir araya geldiği hemen her organizasyonda adından söz ettirmeyi sürdürüyor.
Bursalı Grubu’na çifte ödül

Bursalı Grubu, faaliyet gösterdiği sektörlerde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların meyvelerini almaya devam ediyor.
Blood and stem cell donation made by Bursalı Textile, Inc. employees

Bursalı Textile, Inc., exporting its textile products it has developed by applying state-of-the-art technology, to the global markets, mainly to the United States of America and the countries of the EU, with the pride of a “Turkish brand”, performs production within the scope of the total quality management understanding, and with the awareness of its both social and environmental responsibilities. It took another exemplary step within the frame of its social responsibility activity.
Bursalı Foreign Trade, Inc. left its mark on “The Export’s Stars”

The foundations of Bursalı Group were laid in 1955 by Süleyman Bursalı, opening a dry goods store. Performing successful work, Bursalı Group, which is busy in different business branches, from textile to foreign trade, from tourism to real estate development, and from construction to mining, respectively, continues to make its mark due to the success achieved in all sectors in which it is busy.
With its innovative products, Bursalı Textile, Inc. made an overwhelming impression at Germany’s International Textiles Fair (Heimtextil 2017)

Bursalı Textile, Inc., exporting its textile products it has developed by applying state-of-the-art technology, to the global markets, mainly to the countries of the EU, with the pride of a “Turkish brand”, performs production within the scope of the total quality management understanding, and with the awareness of its both social and environmental responsibilities. It continues to successfully make an appearance in the sector’s biggest organizations performed worldwide.
Bursalı Textile, Inc. established Turkey’s first and only R&D Centre for towel production

Bursalı Textile, Inc., exporting its textile products it has developed by applying state-of-the-art technology, to the global markets, mainly to the countries of the EU, with the pride of a “Turkish brand”, performs production within the scope of the total quality management understanding, and with the awareness of its both social and environmental responsibilities. It continues to take important steps that will provide added value to both our country and the sector, within the frame of its R&D-prioritizing production model.
Bursalı Textile, Inc. congratulated its employees on International Women's Day

Bursalı Textile, Inc., exporting its textile products it has developed by applying state-of-the-art technology, to the global markets, mainly to the countries of the EU, with the pride of a “Turkish brand”, performs production within the scope of the total quality management understanding, and with the awareness of its both social and environmental responsibilities. It congratulated its female employees on the occasion of “March 8 International Women’s Day”.
A “holiday” visit by pupils from the Balkans to Bursalı Textile, Inc.

Bursalı Textile, Inc., exporting its textile products it has developed by applying state-of-the-art technology, to the global markets, mainly to the United States of America and the countries of the EU, with the pride of a “Turkish brand”, performs production within the scope of the total quality management understanding, and with the awareness of its both social and environmental responsibilities.
EVTEK'te Bursalı Tekstil rüzgarı

Toplam kalite yönetimi anlayışı çerçevesinde, sosyal ve çevresel sorumluluklarının bilincinde üretim yaparak, en son teknolojiyle geliştirdiği tekstil ürünlerini başta Amerika Birleşik Devletleri ve AB ülkeleri olmak üzere; küresel pazarlara ‘Türk markası’ gururuyla ihraç eden Bursalı Tekstil, sektörün en büyük buluşma noktalarında adından başarıyla söz ettirmeye devam ediyor.
Energy Move by Bursalı Group!

Bursa, 30.07.2015 - Bursalı Group which was founded in 1955 by Süleyman Bursalı as a dry-goods store and servicing today in many business sectors from towel production to foreign trade, tourism to real estate development, construction to mining thanks to the successful operations since then, now focuses on energy sector.
Great Investment Move by Bursalı Group!

Bursa, 14.07.2015 - Bursalı Group which was founded in 1955 by Süleyman Bursalı as a dry-goods store and which services today in many business sectors from towel production to foreign trade, tourism to real estate development, construction to mining thanks to the successful operations since then, now has taken an important step which is very critical for the future of the company.
Bursalı Group Family Come Together at Iftar Meal

Bursa, 07.07.2015 - Bursalı Group of Companies which was founded in 1955 by Süleyman Bursalı as a dry-goods store and servicing today in many business sectors from towel production to foreign trade, tourism to real estate development, construction to mining thanks to the successful operations since then, came together in the traditional Ramadan Iftar organization.
The “first” graduation’s excitement at “Nesrin-Fuat Bursalı Primary School”

At “Nesrin-Fuat Bursalı Primary School” opened with the generous contribution of beneficent businessman Fuat Bursalı and his wife, Nesrin Bursalı, within the scope of the project “100 Percent Support to Education”, in Bursa’s Nilüfer district, the excitement of the pupils’ graduation at the end of 4th grade in the 4+4+4 education system was worth seeing.
UN Global Compact

Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu Bursalı Grubu


Copyright 2024, Bursalı A.Ş. All Rights Reserved  /  Legal Informations